Erkek bebek için ilişki günleri

 Bebek cinsiyeti nasıl belirlenir?


Üç erkek çocuğa sahip ve ailenize bir kız çocuğu mu katmak istiyorsunuz? Yada üç kız çocuğuna sahip ve ailenize bir erkek çocuğu mu katmak istiyorsunuz?

Bize her zaman şu söylendi,bebeğinizin kız veya erkek doğma olasılığı %50'dir.Fakat,bu her zaman böyle olmak zorunda mı?Eğer internette zamanınızı harcarsanız ve Google'de aramalar yaparsanız bebeğin cinsiyetini belirlemede bazı eski masalları bulabilirsiniz.Her şeyi seksten kaynaklandığına ve eğer sağ tarafınıza yatıp bütün ay cinsel ilişkiye girerseniz kız çocuğuna sahip olacağınıza dair eski bazı masallar.

Ama Shettles metodunu hiç duydunuz mu?

Bu teoriye göre...

Eğer bir kız çocuğuna sahip olmak isterseniz,bunları yapmanız gerekir:

-Ovülasyondan 3-4 gün önce cinsel ilişkiye girmek

-Penisin vajinanın derinliklerine inemediği pozisyonlarda cinsel ilişkiye girmek

-Cinsel ilişki sırasında kadının orgazm olmadığından emin olmak.

Erkek bebek için ne zaman ilişkiye girilir?

Eğer bir erkek çocuğuna hamile kalmak istiyorsanız,bunları yapmanız lazım:

-Cinsel ilişkiye girmeyin ve yumurtlama gününe yani eğer 28 günde bir adet oluyorsanız adetin 13-14. gününe  kadar bekleyin

-Kadının cinsel ilişki sırasında orgazm olduğundan emin olun.

-Penisin vajinanın derinine inebildiği pozisyonları deneyin.Örneğin:köpek pozisyonu

-Erkeğin cinsel ilişkiden saatler önce kafein gibi şeyleri almadığından emin olun.

Buradaki düşünce veya mantık şudur,erkek kromozomu olan Y kromozomu hızlı yüzmesine rağmen,daha zayıf ve daha çabuk ölür.Böylece,erkek kromozomun bitiş çizgisini birinci olarak bitirmesi için,bu ancak daha ideal ortam veya koşullarla gerçekleşir.

Shettles metoduna göre kadın kromozomu olan X kromozomu daha yavaş olmasına rağmen daha güçlü ve daha dayanıklıdır.Bu nedenden dolayı,kızlar genellikle çok ideal olmayan vajinal veya rahim ağzı ortamları nedeniyle dünyaya gelirler.Çünkü ideal olmayan ortamlarda Y kromozomu çabuk ölür,fakat X kromozomu dayanıklı olduğu için geç ölür ve yumurtayı dölleme şansı artar.Ayrıca X kromozomunu bir kaplumbağaya benzetebiliriz,yavaş ama kazanan o olur.Bu nedenle yumurtlamadan 3-4 gün önce ilişkiye girmeniz kız çocuğun doğma şansı artar,çünkü yumurtlama gününe kadar bir çok erkek kromozomu olan Y kromozomları taşıyan spermler ölürken,X kromozomları ayakta kalır böylece bebeğin kız olma olasılığı artar.Fakat eğer yumurtlama gününde ilişkiye girerseniz,bu sefer bebeğin erkek olma olasılığı artar,çünkü Y kromozomlarını taşıyan spermler daha hızlıdır ve X kromozomlarından önce yumurtaya yetişip yumurtayı dölleyebilir,böylece bebeğin erkek olma olasılığı artar.