Hamilelikte bulantı yoksa erkek mi?

Mide bulantısı yoksa kız mı erkek mi?

Birçok kadın mide bulantısı ile bebeğin cinsiyeti arasındaki bağlantıyı merak eder.Ben hamileyken birkaç kişi bana bebeğimin erkek olacağını söylemişti,çünkü onların dediklerine göre erkek bebek mide bulantısını daha kötü yapar.Gerçekten de bebeğim doğduğunda erkekti,fakat aslında onlar yanlış biliyordu eski bazı söylentilere göre eğer hamilelikte mide bulantısı şiddetli olursa büyük ihtimalle bebeğin cinsiyeti kız olur.

Bazı kadınlar kız çocuk doğuracaklarından emin olurlar çünkü mide bulantısı çok şiddetlidir fakat bebekleri doğduğunda çoğu kez erkek çıkabiliyor.

Hamilelikte mide bulantısı ve cinsiyet

Bazı kaynaklara göre hamilelikte mide bulantısı ne kadar şiddetli olursa bebeğin kız olma ihtimalli o kadar yüksektir.New York Times gazetesinde yayınlanan bir makaleye göre eğer anne gebelikte şiddetli midde bulantısına sahip olursa,bebeğin cinsiyeti kız olma ihtimali yüsektir.Washington Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre eğer anne mide bulantısı veya kusma nedeniyle hastanede 3 günden daha fazla yatmak zorunda kalırsa bebeğin kız olma ihtimali %80 daha yüksektir.

Fakat bu her zaman doğru değildir,hamilelikte çok şiddetli veya hergün mide bulantısı yaşayıp da bebeği erkek olan birçok kadın vardır.

Yada ardışık gebeliklerde aynı şiddette mide bulantısına sahip olup bir bebeği kız bir bebeği erkek olan birçok kadın vardır.Bu nedenle ben mide bulantısı ile bebeğin cinsiyeti arasında bir ilişki olduğuna inanmıyorum.

Evet bazı teorilere göre eğer mide bulantısı çok olursa bebek kız,fakat mide bulantısı yoksa bebek erkektir.Ama mide bulantısı olmayıp da kız çocuk doğuran birçok anne vardır.Mide bulantısı ve bebeğin cinsiyeti arasında bir ilişki olsa bile bu henüz kesin değildir.

Ayrıca başka bir söylentiye göre eğer mide ekşimesi şiddetli olursa bebeğin saçları gür veya çok olur,yine aynı şekilde mide ekşimesi yaşayan ve bebeği kel doğan birçok anne vardır.

Eğer bebeğin cinsiyetini keain bir şekilde öğrenmek istiyorsanız ultrasona girin veya bazı lan testlerini yaptırın.