Sağlıklı bir erkek haftada kaç kere boşalır?

Genç erkekler ve yaşlı adamlar mastürbasyon,başka kişi ile erotik aktivite,rüya ve hatta cinsel düşünceler gibi bir çok yoldan uyarılabilir.Bir erkek cinsel yönden uyarıldığı zaman penise büyük kan akışı olur ve bunun sonucunda peniste sertleşme ve dikleşme gerçekleşir.Cinsel doruk sırasında beyinden gelen sinyaller omurilikten genital bölgeye geçer ve pelvik kasları kasılmaya başlar.Bu kasılma dalgaları biraz sıvı ile karışmış spermleri testislerden alıp vas deferans yolu ile penis ucuna ulaştırır.Sperme karışan sıvı veya meni spermlerin ölmesini veya çeşitli tehlikelere karşı korur.Böylece spermler sağlıklı bir şekilde dışarıya akabilir.

Bir erkek günde kaç kez boşalabilir?

Bir erkek gün içinde birkaç kez boşalabilir,bazılarından bu yetenek diğerlerine göre daha fazla gelişmiş.Boşalma gerçekleştikten sonra refrakter periyot başlar.Refrakter periyotta veya fazda sertleşme veya bir daha boşalma olmaz.Bu faz birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir,genellikle erkeğin yaşına bağlı olarak değişir.

Genç erkekler,taşlı erkeklere göre çok daha fazla kez boşalabilir.Yapılan araştırmalara göre 18 yaşındaki erkeklerde refrakter periyot ortalama 15 dakika iken,70 yaşındaki erkeklerde ise 20 saatte kadar sürebilir.Yani genç erkeklerde boşalmadan 15-20 dakika sonra sertleşme yeniden olabilirken,yaşlılarda sertleşmenin gerçekleşmesi için ortalama en az 15-20 saatin geçmesi lazım.

Teoride sağlıklı bir erkeğin günde yaklaşık 50 kez boşalması mümkündür,fakat fiziksel olarak veya pratikte pek de mümkün değildir.Çünkü bu çoğumuzun gücünün ötesinde bir şeydir.

Cinsel ilişkiye çok fazla girmek zararlı mı?

Boşalmanın kendisi size herhangi bir zarar vermez.Fakat gün içinde birkaç kez ilişkiye girmeniz durumunda penis derisi zarar görebilir,bu nedenle çok fazla kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz.Boşalma sizi incitmez,fakat herhangi bir ağrı olması durumunda tıbbi yardım almalısınız.

Boşalma sayısı hakkında endişelenmeyin

Cinsel ilişkide birçok şey sayılara ve ilişkinin ne kadar sürdüğüne bağlanılmış.Halbuki sayılardan veya miktardan çok ilişkinin ne kadar iyi geçtiğine bakmalısınız.Penis büyüklüğü hakkında da çok endişe etmeyin.İlişki sizin ve partnerinizin ihtiyacından oluşur.İhtiyacınızı karşılayabiliyorsanız bu sizin için yeterlidir,sonuçta insan olduğumuz için yeteneklerimiz de farklıdır.Buna saygı duymak lazım.

Zamanınızı internette bu tür şeyleri araştırarak harcamayın.Partnerinizin yeni yönlerini keşfedin ve ona zevk vermeye bakın.