Erkek bebek anne karnında ne zaman oynar?

Erkek bebek ne zaman hareket eder? Kız mı erkek mi?

Eski bazı söylentilere göre bebeğin hareketlerine bakarak bebeğin cinsiyetini tespit edebilirsiniz.Büyük ihtimalle insanların şöyle dediklerini duymuşsunuz:''Eğer bebeğiniz anne karnında çok aktifse büyük ihtimalle kızdır,veya eğer bebeğiniz erken hareket ederse büyük ihtimalle bebeğiniz erkektir.''

Bebeğin cinsiyetinden çok birçok şey bebeğin hareketlerini ve bu hareketleri ne kadar hissettiğinizi etkileyebilir.Bunlar genellikle aşırı kilolu olmanız,ne kadar aktif veya meşgul olduğunuz,ne kadar uzandığınız ve ne kadar ayakta durduğunuzdur.

Eğer bu ikinci gebeliğiniz ise bebeğin hareketlerini ilk gebeliğe göre oldukça farklı hissedebilirsiniz.Bu nedenle şöyle düşünebilirsiniz,bebeğim şimdi farklı hareket ediyor ve şimdi kız olabilir(eğer ilk gebelikte erkekse)!

Bu tür söylentileri destekleyen kanıtlar mevcut değildir,bebeğin hareketlerine bakarak cinsiyet hakkında bir şey söylemek güvenilir değildir.

Eğer bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız gebeliğin 20.haftasında ultrasona girebilirsiniz.Eğer bebeğiniz elleri ile genital bölgeyi kapatmışsa veya tuhaf bir pozisyonda ise ultrasonda bebeğin cinsiyetini tespit etmek zor olabilir.Yurt dışında bazı hastaneler kendi politikalarına göre bebeğin cinsiyetini aileye söyleyemezler.

Eğer eğlenmek istiyorsanız veya bebeğin cinsiyetini sadece tahmin etmek istiyorsanız bebeğin yaptığı hareketlere göre bebeğin cinsiyeti hakkında tahmin yürütebilirsiniz.Yine tekrarlamak gerekirse bunlar bilimsel verilerden uzaktır.

Bebek anne karnında erken hareket ederse erkek mi?

Genellikle,anne karnında bebek hareketleri gebeliğin 20.haftalarında hissedilir.Fakat bazı anneler bu bebek hareketlerini 16.haftada da hissedebilir.Bu tür durumlarda bebeğin erkek olduğu söylenir.

Eğer bebek çok aktifse,çok hareket ederse kız mı?

Dişi fetüs,erkek fetüse göre her daim daha güçlü olarak düşünülür.Bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir şeydir.Dişi fetüs XX kromozomuna sahipken,bu da XY kromozomuna göre (erkek fetüs) daha güçlüdür.Sonuç olarak kız çocuğu anne karnında erkek çocuğa göre daha aktif olabilir.Bu aktiflik başka nedenlerden de kaynaklıyor olabilir,bu nedenle kesinlikle kızdır diyemeyiz.Yarım saatlik bir fetal hareket normal olarak düşünülür.Fakat söylentilere göre eğer bundan daha fazla hareket hissederseniz bebeğiniz kız olacak.

Erkek bebek anne karnında daha mı çok tekme atar?

Anne karnında bebek hareketleri ve bebek tekmelerini birbirinden ayırmak kolaydır.Kız bebek daha çok hareket eder.Fakat erkek bebek daha doğmadan futbol yeteneklerini sergilemek ister.Şuna inanılır,erkek bebek anne karnında daha çok tekme atılır.