Kayganlaştırıcı hamileliği engeller mi?

Belki,bunun için kesin bir kanıt yoktur.Fakat bir çok araştırma kayganlaştırıcıların  sperme zarar verdiği ve spermin rahime ulaşıp yumurtayı döllenme yeteneğini engellediğini ortaya koymuştur.
Bu bakkaldan alınan ve zeytin yağı gibi ev versiyonu kayganlaştırıcılar için doğrudur.

Ovulasyondan(yumurtlamadan) önce rahim ağzı pH'ı spermin yaşaması ve hareket etmesi için mükemmeldir.Ancak bir çok kayganlaştırıcı pH'ları sperme uygun değildir,bazılaro çok asidiktir ve spermi öldürür.Ayrıca kayganlaştırıcıların yoğunluğu(kalınlığı) da spermin hareket etmesini zorlaştırabilir özellikle su emmen kayganlaştırıcılar spermi emebilir.

Hedefiniz hamile kalmak ise en iyi kayganlaştırıcı ön sevişmedir.Partnerinizden daha çok kucaklaması ve öpmesi için istekte bulunun.Bir çok kadın cinsel ilişki için hazır olabilmek için 10-15 dakikaya ihtiyacı vardır.

Eğer ön sevişmede bütün çabalara rağmen kendinizi hala kuru hissediyorsanız ılık su kullanın.Ilık su toksin barındırmadığı için sperme zarar vermez ve spermin rahim boynuna ulaşma yeteneğine zarar vermez.

Hala hamile kalmak için uğraşıyorsanız ve kayganlaştırıcılara ihtiyacınız varsa kliniklerde denenmiş ve güvenli markaları tercih edin.Bazı güvenilir markalar: Pre-Seed ve Conceive Plus.