Gebelikte göğüs büyümesi cinsiyet

Bebeğin cinsiyeti göğüs büyümesini nasıl etkiler?
Bazı inanışlara göre eğer sağ göğüs sol göğse göre daha büyük olursa bebeğin cinsiyeti kızdır,fakat sol göğüs sağ göğüse göre daha büyük olursa bebeğin cinsiyeti erkektir.

Bu görüşlerin bilimsel bir kanıtı mevcut değildir.Bunlar eski dönemlerin inanışlarıdır.

Günümüzde bebek daha doğmadan bebeğin cinsiyetini bulmak için ultrason ve diğer birçok modern teknoloji kullanılabilir.Fakat herkesin bunlara ulaşma imkanı olmayabilir.Peki göğüs büyümesine bakarak bebeğin cinsiyetini tespit etmek mümkün mü?

Eski insanlar bebeğin cinsiyeti için birçok metoda başvurmuş fakat bunların hiçbiri % 100 doğru değildir ve bilimsel olarak kanıtlanmamış.Bu metodlara günümüzde de başvurulur ve bunlardan bir tanesi de göğüs şekli ve göğüs büyümesine göre bebeğin cinsiyetini tespit etnektir.

Bilimsel araştırmalar yapan Jena Pincott adlı gazetecinin buldukları biraz ilginçtir! Hamilelikte daha büyük göğüslere sahip olan kadınların bebekleri kızdır başka bir deyişle eğer bir bebeğe hamile kalırsanız ve göğüsleriniz daha çok büyüyorsa büyük ihtimalle bebeğiniz kızdır.


Eğer hamile kalırsanız ve göğüsleriniz 8 cm daha büyürse bebeğin kız olöa ihtimali yüksektir,fakat 6 cm civarında büyürse erkek olma ihtimali daha yüksektir.Biliyorsunuz erkekler testosteron hormonuna sahiptir bu hormon göğüslerin çok büyümesini engeller.Bu nedenle bir kadın eğer erkek bebeğe hamileyse bu hormon kadının sistemlerine karışır ve göğüslerin çok büyümesini önler.Fakat kız bebek anneye daha çok östrojen verir bu nedenle göğüsler daha çok büyür.

Bu nedenle eğer ultrason veya bazı testlere ulaşma imkanınız yoksa göğüslerinizin büyüme oranına bakarak bebeğinizin cinsiyetini tahmin edin,bunların doğruluğu kesin değildir.