Erken düşükte kanama kaç gün sürer?

-Düşükten sonra kanama yaygındır ve düşüğün bir belirtisidir.
-Devamlı ve durmayan kanama rahimde parça kaldığının belirtisi olabilir.

Düşük yapmak birçok sağlık ve gebelikle ilgili problemlerden dolayı meydana gelir.Düşükten sonra kadın strese veya depresyona girebilir,ve bu konuda desteklenmelidir.

Düşükten sonra kanama normaldir ve çok yaygın bir durumdur,ve genellikle düşük yaptığınızın ilk belirtisi kanamadır.Düşükten sonra kanama iki haftadan fazla sürmemeli.10 veya 15 günden sonra kanama tamamen kesilirse düşük bitmiş olur.

Erken düşükte kanama ne kadar sürer?

Düşükten hemen sonra kanama daha fazladır ve adet kanamasına göre biraz daha şiddetlidir.Ve düşükten hemen sonra kanamanın rengi açık kırmızı,daha sonra kanama azaldığında ise kahverengiye dönüşebilir.Şiddetli kanama sadece 1-2 gün sürer,ondan sonra kanama azalır fakat iki haftaya kadar ufak kanamalar olabilir ve kanama gelip geçebilir.Tüm bunlar düşükten sonra normaldir.

Eğer düşükten sonra rahimde doku kalırsa ve uzun zaman boyunca vücut tarafından dışarı atılmazsa bu durumda kanama belli bir süre sonra yeniden çok olabilir.Ve kanama ile birlikte şiddetli ağrı da genellikle başlar.Eğer şiddetli ağrı ve kanama olursa hemen doktorunuza başvurun çünkü enfeksiyon kapmış olabilirsiniz.Enfeksiyon kapmanız durumunda kanama durmayabilir,ve giderek daha kötü bir hal alabilir.

Düşükten sonra genellikle rahimde kalan parça veya dokuların doğal bir şekilde vücut tarafından dışarı atılması için size 10-15 gün boyunca beklemeniz tavsiye edilir.Eğer bu süre biterse ve rahimde hala doku kalmışsa bu sefer rahimde kalan dokuların dışarı atılması için ilaçlı tedaviye başvurulur.

İlaçlı tedavi sürecinde size bazı haplar verilir.Bu haplar rahim ağzının açılmasını sağlayarak rahim de bulunan embriyo ve plasenta dokuları dışarı atılır.

Eğer ilaçlı tedavi de başarısız olursa bu sefer size ameliyatla tedavi tavsiye edilir.Düşükten sonra cerrahi prosedür sırasında ince tüp ile rahim ağzı açılır,ve emme cihazı ile rahimde bulunan dokular alınır.

Cerrahi prosedürden sonra genellikle kanama çok kısa süre içinde durur.Kanama nedeniyle histerektomi ameliyatı yani rahimin alınması ameliyatı çok nadirdir.Eğer rahim düzgün kasılırsa kanama çok kısa süre içinde duracaktır.