Yumurtlama tarihine göre cinsiyet belirleme

Bir kadın yumurtladığı zaman yumurta X kromozomu taşır.Sperm X veya Y kromozomunu taşıyabilir.Eğer sperm X kromozomu ile yumurtayı döllerse embriyo bir kız olarak gelişir(XX).Eğer sperm yumurtayı Y kromozomu ile döllerse embriyo bir erkek olarak gelişir(XY).Bu nedenle bazen Y kromozomuna erkek kromozomu,X kromozomuna da dişi veya kadın  kromozomu diyoruz.

X ve Y kromozomları farklı niteliklere ve özelliklere sahiptir.Bu nedenle Shettles metoduna göre her bir kromozomun davranışları ve özellikleri öğrenerek ve buna göre bazı önlemler alarak istediğiniz kromozom çeşidi ile yumurtayı dölleme şansını artırabilirsiniz.

Shettles metodu bir kaç değişkene bağlı olarak çalışır.Bunlar cinsel ilişkiye girme zamanı,cinsel ilişki pozisyonu ve erkek penetrasyon derinliğidir(penisin vajinaya nüfuz etme derinliği).Shettles metodunun mantığına göre  bu üç değişkeni veya faktörü değiştirerek istediğiniz  X veya Y kromozomu taşıyan spermin yumurtayı döllemesini sağlayabilirsiniz.Mesela:eğer bebeğinizin kız olmasını istiyorsanız yukarıdaki 3 faktörü kendinize göre ayarlayarak X kromozomu taşıyan spermin yumurtaya ulaşma olasılığını artırabilirsiniz.

Shettles metodunu iyice anlamak için spermin taşıdığı X ve Y kromozomu arasındaki farklılıkları anlamak lazım:

Y kromozomu:Y kromozomu X kromozomuna göre daha hızlı ve daha küçüktür.Fakat,Y kromozomu X kromozomuna göre daha az esnek olabilir,daha çabuk ölebilir ve asidik ortamlarda dayanma gücü daha azdır(vajinanın pH seviyesi).Erkek kromozomu hızlı yaşar çabuk ölür.

X Kromozomu:X kromozomu daha yavaş fakat Y kromozomuna göre daha esnektir veya daha dayanıklıdır.X kromozomu daha büyük ve vajina daha asidik olduğu zaman yaşayabilme kapasitesi daha fazladır.

Ovülasyona veya yumurtlama gününe yakın zamanlarda veya yumurtlama gününde vajina ve rahim ağzı ortamı daha az asidik olur.Çünkü yumurtlama gününde artan rahim ağzı sıvısı ortamın asidik seviyesini düşürür.Rahim ağzı mukusu veya sıvısının artmasının bir nedeni de sperm için uygun ortam oluşturup,spermin uzun yaşamasını sağlamaktır.Altta şimdi göreceğimiz gibi bu faktörler Shettles metodunda önemli rol oynar.

Erkek kromozomu (Y kromozomu) hızlı fakat çabuk ölür,ama kadın kromozomu(X kromozomu) kaplumbağaya benzer,yavaştır ama kazanan o olur.

Shettles metodu yukarıdaki bilgilere göre ortaya çıkmıştır,yani yukarıdaki faktörlere göre bazı önlemler alarak bebeğinizin kız veya erkek olma ihtimalini artırabilirsiniz.Shettles metoduna göre cinsel ilişkiye girme zamanı,cinsel ilişki pozisyonu ve vajinanın ortamı X ve Y kromozomunu birbirinden üstün kılabilir.Cinsiyeti belirlemenin anahtarı cinsel ilişkiye girme zamanıdır.

Shettles metodunu uygulamak için yumurtlama gününüzü iyi tahmin etmeniz lazım.Yumurtlama gününü en iyi tahmin etmenin yolu ovülasyon veya yumurtlama testlerini yaptırmaktır.

Yumurtlama erkek bebek istiyorum

Eğer erkek kromozomu daha hızlı ve daha kısa süre yaşıyorsa,o zaman Shettles metodunun amacı yumurtlamadan hemen önce veya yumurtlama gününde ilişkiye girmektir.Eğer yumurtlama gününde ilişkiye girerseniz Y kromozomu daha hızlı yüzer ve yumurtaya daha çabuk ulaşır,böylece döllenen yumurta XY olur,yani erkek embriyo gelişir.Kısacası bebeğin erkek olma şansı büyük oranda artar.

Hatırlayın,yumurta vücutta sadece 24 saat yaşayabilir,sadece bir sperm yumurtayı dölleyebilir,böylece yumurtlamadan hemen önce veya yumurtlama gününde ilişkiye girmek hızlı olan Y kromozomun yumurtayı dölleme şansını artırır.

Ayrıca eğer bebeğinizin erkek olma şansını artırmak istiyorsanız,Shettles metoduna göre geçiş döneminde yani yumurtlamaya 2-5 gün kaldığı zaman cinsel ilişkiye girmemeniz gerekir.

Shettles metoduna göre hızlı hareket eden Y kromozomun şansını daha artırmak için penis vajinanın derinliklerine kadar inmelidir.Çünkü sperm ne kadar rahim ağzına yakınsa yumurtaya o kadar yakın olur,ve böyle X kromozomuna göre daha hızlı hareket eden Y kromozomun şansı daha da artar.Tabi penisin daha derine inmesi için buna uygun bir pozisyona girmeniz gerekir.Örneğin:köpek pozisyonu.

Eğer kadın, erkek boşaldığı zaman orgazm olursa Shettles metoduna göre şans daha da artar.Çünkü orgazm olmak vajinanın ıslaklığını artırır ve hızlı olan Y kromozomunun daha hızlı yüzmesini sağlayabilir.Orgazm olmak ortamın asidik olmasını azaltır ve Y kromozomun yaşama şansını artırır.Ayrıca erkekler cinsel ilişki öncesi dar elbiseler veya sıcak ortamlardan kaçmalıdır,çünkü sıcaklık X kromozomlarına göre Y kromozomlarının daha çok ölmesine neden olur.

Bebeğin erkek olma şansının artması için,buradan çıkaracağımız sonuç:

-Yumurtlamadan hemen önce veya yumurtlama gününde ilişkiye girmek
-Sperm yolculuğunu kısaltmak
-Ortamın daha bazik olmasını sağlamak
-Erkek veya Y kromozomun yumurtaya daha çabuk ulaşması
-Y kromozomun uzun yaşaması için uygun ortam oluşturmak,örneğin:orgazm olmak.

Yumurtlama Kız bebek istiyorum 

Shettles metoduna göre bebeğin kız olma şansını artırmak için her şeyi tersine çevirmemiz lazım.Yumurtlama gününde ilişkiye girmek yerine,geçiş dönemi yani yumurtlamadan 2-4 gün önce cinsel ilişkiye girmek gerekir.Çok ıslak olduğunuz zaman cinsel ilişkiden kaçının,çünkü rahim ağzı mukusu X kromozomuna değil,Y kromozomundan yanadır.Y kromozomun ölme olasılığını artırmak için orgazm olmamanız gerekir ve penisin derine inmeyip yolculuğu uzatması gerekir.X kromozomu sert kış şartlarına dayanıklı,fakat Y kromozomu hızlı ama çabuk ölür.

Eğer geçiş döneminde yani yumurtlamadan 2-4 gün önce cinsel ilişkiye girerseniz,bebeğin kız olma olasılığı artar çünkü siz yumurtlayana kadar ölen Y kromozom sayısı daha fazla olur.Y kromozomları hızlı ama çabuk ölürler.Böylece yumurtlama gününde üstün olan X kromozomları bebeğin kız olma olasılığını büyük oranda artırır.Shettles metodu sadece istediğiniz cinsiyetin gerçekleşme veya oluşma şansını artırır.Bebeğiniz kesin kız veya erkek olacak diye bir şey yok.