Spermin yumurtaya girmesi hissedilir mi?

Hamilelik spermin yumurtaya girmesi ile başlamış olur.Bir  kadın eğer düzenli adet dönemine sahipse ve 28 günde bir adet oluyorsa yumurtlama günü genellikle adetin ilk gününden 14 gün sonradır.

Sperm yumurtaya girerse hissedilir mi?

Spermin yumurtaya girmesi hissedilmez ancak birkaç gün beklerseniz bazı belirtiler ortaya çıkmaya başlar.Bunlardan yerleşme ağrısı ve yerleşme kanamasıdır.Yerleşme ağrısı ve kanaması genellikle sperm yumurtaya girdikten 4-6 gün sonra olur.Bu kadından kadına değişebilir çünkü her kadının vücudu farklıdır.Yerleşme ağrısı çok hafif bir ağrı olurken yerleşme kanaması ise koyu renkli ve adet kanamasına göre çok daha az olur.Bu kanama bazen lekelenme şeklinde de olabilir.Şunu unutmayın yerleşme ağrısı ve kanaması her kadında olmaz sadece kadınların %33 ünde meydana gelir.

Hamileliğin diğer erken belirtileri mide bulantısı, göğüste hassasiyet,yorgunluk ve göğüslerde koyulaşma.Ayrıca adet kaybı da hamileliğin erken ve önemli belirtisidir.

Kesin hamile kaldığınızı öğrenmek için adet kaybından hemen sonra gebelik testini yaptırabilirsiniz.Eğer gebelik testini çok erken yaptırırsanız yanlış sonuç çıkabilir.