Yumurtlama gününde hamile kalınırsa bebeğin cinsiyeti

Yumurtlama gününde ilişkiye girmek hamile kalma şansını büyük oranda artırır.Eğer hamile kalmak isyorsanız yumurtlama döneminde daha fazla ilişkiye girmelisiniz.Peki yumurtlama gününde hamile kalınırsa bebek kız mi erkek mi olur?

Yumurtlama gününde ilişki bebeğin cinsiyeti

Eğer yumurtlama gününde ilişkiye girerseniz veya yumurtlama gününde hamile kalınırsa bebeğin erkek olma olasılığı artacağı söylenir.

Eğer düzenli adete sahipseniz ve 28 günde bir adet oluyorsanız yumurtlama adetten 14 gün sonra yumurtalıktan serbest bırakılır ve fallop tüpüne geçerek orada spermi bekler.Y spermleri X spermlerine göre daha hızlı fakat daha dayanıksızdır.Bu nedenle eğer yumurtlama gününde ilişkiye girilirse Y spermleri daha hızlı olduğu için daha kısa sürede yumurtaya ulaşıp dölleyebilir.Bu durumda döllenen yumurta veya embriyo XY yani erkek olur.

Fakat yumurta daha gerçekleşmeden önce ilişkiye girerseniz yumurtlama gününe kadar daha çok Y spermi ölür çünkü Y spermi X spermine göre daha dayanıksızdır.Bu durumda kadın vücudunda daha çok X spermleri kalır ve X spermin yumurtayı dölleme şansı daha çok olur.Eğer yumurta X spermi tarafından döllenirse bebek cinsiyeti kız olur.

Erkek bebeğe hamile kalmak için başvurulan birçok yöntem daha vardır fakat bu yöntemlerin başarı olduğuna dair hiçbir bilimsel veri veya araştırma mevcut değildir.Bazı yöntemler bilimsel mantığa yakınken,bazıları ise bir masaldan ibarettir.