Yumurta takibi ile erkek bebek

Hamile kalmaya çalışırken yumurtlama tarihini veya yumurtlama gününü bilmek çok önemlidir.Fakat bazı kadınlarda adet düzensiz olduğu için yumurtlama gününü tahmin etmek oldukça zordur.

Yumurtlama günü erkek bebek

Sperm kadın vücudunda yaklaşık olarak 4-5 gün yaşar.Eğer kadın ilişkiye girdikten sonra 4-5 gün içinde yumurtlamazsa vücutta ki spermler ölür ve vücuttan dışarı atılır.X spermleri Y spermlerine göre çok daha dayanıklıdır yani vücutta daha uzun süre yaşayabilir.Bu nedenle eğer yumurtlamadan önce ilişkiye girerseniz yumurtlama gününde çoğu Y spermi ölmüş olur.Vücutta X spermi daha çok bulunduğu için yumurtlamayı dölleme olasılığı artar böylece bebeğin kız olma ihtimalli yüksektir.


X spermleri Y spermlerine göre daha dayanıklı olmasına rağmen Y spermi X spermin göre çok daha hızlıdır.Bu nedenle eğer yumurtlama olmuşsa ve fallop tüpüne bekliyorsa yada yumurtlama gününde ilişkiye girerseniz Y spermin yumurtaya daha önce ulaşma şansı daha fazladır.

Yumurtlama gününde Y spermin daha önce yumurtaya ulaşma olasılığı daha fazla olduğu için bebeğin de erkek olma ihtimalli daha fazla olur.Bu nedenle eğer erkek bebek istiyorsanız yumurtlama gününde ilişkiye girmeniz şansınızı artıracaktır.

Erkek bebek isteyen bir kadın yumurtlama takibi dışında daha bir çok yönteme başvurabilir.Ama bu yöntemlerin hiç biri bilimsel araştırma ile ıspatlanmamıştır.