Yerleşme kanaması nasıl olur?

Eğer hamile kalmayı deniyorsanız,hamile kaldığınızı öğrenmek için gebeliğin bazı erken belirtilerine bakabilirsiniz.Yerleşme kanaması kafanızı karıştırabilir çünkü adet dönemine çok yakın zamanda meydana gelir.
Yerleşme kanaması adet kanamasından farklı mi?
Yerleşme kanaması miktar olarak çok azdır,bazen lekelenme şeklinde olur,adet kanamasına göre çok çok azdır diyebiliriz.Yerleşme kanaması genellikle yumurtlamadan 10-14 gün sonra olur.Bu gebelikten gebeliğe veya kadından kadına değişebilir.Ve her kadın farklı olduğu için yerleşme kanaması daha kısa zamanda veya daha uzun zamanda olabilir.
Yerleşme kanaması bazı kadınlarda kendini göstermez,ve genellikle en fazla iki gün sürer,yada hiç fark edilmez.
Yine tekrarlamak gerekirse yerleşme kanaması adet kanamasına göre çok azdır,eğer adet kanamasından daha çok bir kanama fark ederseniz bu yerleşme kanaması değildir.
Sadece kadınların üçte biri yerleşme kanamasını fark eder,eğer yerleşme kanamasını fark etmezseniz bu hamile olmadığınız anlamına gelmez.Ya da hayatınız boyunca hiçbir zaman yerleşme kanamasını fark etmeyen kadınlardan olabilirsiniz.
Adetle ilişkilendirilen belirtiler bu dönemde meydana gelmez,ve eğer sırt ağrısı ve yorgunluk gibi belirtiler fark ederseniz bu adetin geldiğinin veya gelmek üzere olduğunun belirtisi olabilir.
Yerleşme kanaması nasıl olur?
Döllenen yumurta veya embriyo rahime yerleşirken kanama olabilir.Bu kanama sırt ağrısı ve yorgunluk gibi belirtilere neden olmaz,aksine rahimde bazı hafif ağrılara neden olur ve vajinada lekelenme veya çok az kanama fark edilebilir.Genellikle en fazla iki gün süre ve rengi adet kanamasına göre daha koyu olur.
Yerleşme kanaması olurken hafif veya biraz şiddetli kramplar meydana gelebilir.Bu kramplar yumurtanın rahim duvarını oyması nedeniyle olur.Bu ağrı veya kramplar yaygındır ve genellikle beklenen adet gününden bir hafta önce veya daha erken olabilir.
Birçok kadın bu krampları yaşar ve adet olduğuna inanır.Yerleşme ağrısı genellikle kanamadan önce olur önceki kanama bir iki gün sonra genellikle meydana gelir.