Negatif hamilelik testine rağmen hamile kalınır mı?

Ben üç yıl önce evlendim ve bazen hamile kalmak için planlar yapıyorum.Korumasız cinsel ilişkiye girdim ve beklenen gün adetim olmadı.Midemi bulanmış hissediyorum ve bazen iki günde bir kusma oluyor.Ayrıca göğüslerde ağrı hissi var,bu belirtilerin hamilelik belirtileri olduğunu düşünüyordum.Bu belirtilere rağmen adet yeniden oldu,ve yaptığım gebelik testi de negatif çıktı.Fakat,gebelik belirtileri hala devam ediyor ve hamile olduğumu hissediyorum,bu doğru olabilir mi?

Negatif gebelik testine rağmen hamile kalabilir miyim?

Gebelik testini ne zaman yaptınız?Beklenen adet gününden bir hafta önce mi,bir hafta sonra mı?Ayrıca meydana gelen kanama da adet kanaması değil,yerleşme kanaması olabilir,yani gebe olduğunuzun işareti olabilir.

Eğer kanama şiddetli değilse bu düşük yaptığınızın da belirtisi olabilir,fakat adetiniz her zamanki gibi normal ve devam ediyorsa attığınız adımlardan sonra hamile kalmayı başaramamışsınız.
Vücutta kendini gösteren gebelik belirtileri bazen diğer fizyolojik veya psikolojik nedenlerden kaynaklanabilir.Ayrıca asitlik (midede bir enfeksiyon) probleminden de kaynaklanabilir.Göğüslerde hassasiyet adet döneminden önce,adet döneminde ve adet döneminden hemen sonra yaygın bir durumdur.

Bu belirtilerin dikkatli bir şekilde tedaviye ihtiyacı vardır,hamile kalma isteğiniz konusunda sabır olmalısınız.

Eğer 3 yıllık bir denemeden sonra hala hamile kalma konusunda başarısız olduysanız,partnerinizle konuşun ve doktorunuza başvurun.Sıkı bir muayeneden geçin,ve hamile kalmadığınız için strese girmeyin,çünkü stres hamile kalmanızı daha da zorlaştırabilir.Tüm denemelerden sonra hamile kalmayı başaramazsanız,tüp bebek için başvurabilirsiniz.

Adet oldum test negatif ama hamileyim