Erkek bebek olması için karbonat

Birçok kadın bebeğin cinsiyetini belirlemek için diyet değişikliğine gider veya yumurtlama gününe daha yakın zamanda ilişkiye girer.

Y spermleri X spermlerine göre daha hızlıdır fakat daha zayıftır.Bunun anlamı Y spermleri zayıf olduğu için daha çabuk ölebilir ama hızlı olduğu için daha kısa sürede yumurtaya ulaşabilir.

Bebek cinsiyeti için karbonat

Y spermleri dayanıklı olmadığı için veya zayıf olduğu için asidik ortamda daha çabuk ölür.Böylece yumurtaya ulaşması engellenen Y spermleri yumurtayı dölleme şansı azalır ve bebeğin kız olma ihtimali artar.

Ama Y spermleri için uygun ortam oluşturulursa daha kolay ve daha hızlı yumurtaya ulaşır.Böylece bebeğin erkek olma ihtimali artar.

Bebek cinsiyeti karbonat ve soda

Asidik ortam Y spermleri için kötüyken alkalin ortam ise Y spermleri için daha iyidir.Eğer karbonat veya soda kullanırsanız vajina ortamı alkalinleşir böylece Y spermleri için daha uygun ortam oluşur ve bebeğin erkek olma ihtimali büyük oranda artar.

Ayrıca potasyumun da bebeğin erkek olma ihtimali artırdığı söylenir.

Yumurtlama tarihine ne kadar yakın zamanda ilişkiye girerseniz bebeğin erkek olma ihtimalli artar çünkü Y spermleri daha hızlıdır ve yumurtaya daha erken ulaşıp dölleyebilir.