Erkek bebek için ne zaman ilişkiye girilmeli?

Erkek bebek için ilişki günleri

Eğer kız çocuğunuz varsa artık bir erkek bebek isteyebilirsiniz.Erkek bebek için bir çok yöntem vardır.Bunlardan bir tanesi de ilişki tarihidir.Bazen yumurtlama veya adet gününe göre ilişkiye girmek bebeğin cinsiyetini etkileyebilir.

Erkek bebek için adetin kaçıncı günü ilişkiye girilmeli?Erkek bebek için Yumurtlamadan önce mi sonra mı ilişkiye girilir?

Kısaca açıklamak gerekirse spermde X ve Y kromozomları bulunur.X spermi daha dayanıklı olmasına rağmen Y spermine göre daha yavaştır.Yani X spermi daha uzun yaşar diyebiliriz.

Spermin yaşama süresi yaklaşık olarak 3-5 gündür.Eğer yumurtlamadan gününden 3-4 gün önce ilişkiye girerseniz bebeğin kız olma olasılığı artar çünkü yumurtlama olana kadar dayanıksız olan birçok Y spermi ölür.Fakat X spermleri daha dayanıklı olduğu için yumurtlama gününe kadar çoğu yaşar ve X spermin yumurtayı dölleme şansı artar.Böylece bebeğin kız olma şansı da artmış olur.

Yumurta spermle göre çok daha az yaşar.Yumurtanın yaşama süresi 24-36 saat arasında değişir.Eğer yumurtlama olduktan sonra 24 saat içinde ilişkiye girerseniz bebeğin erkek olma olasılığı artar çünkü Y spermi X spermine göre daha hızlıdır ve X spermine göre daha önce yumurtaya ulaşıp dölleme şansı daha yüksektir.

Eğer erkek bebeğe hamile kalmak işiyorsanız yumurtlama gününde ilişkiye girmek şansınızı artırır.Eğer adet düzenli ise ve 28 günde bir adet oluyorsanız büyük ihtimalle yumurtlama günü adetin ilk gününden 14 gün sonradır.