Erkek bebek için ne zaman hamile kalınmalı?

Erkek bebeğe hamile kalmak için birçok yöntem vardır.Ancak bunlardan hiç biri bilimsel açıdan kanıtlanmamıştır.Yani bu yöntemler yüzde yüz etkili değildir sadece erkek bebeğe hamile kalmak için şansınızı belki etkileyebilir.Belki diyorum çünkü bilimsel bir kesinlik yoktur.

Erkek bebek için ilişki günleri

Yumurtlama gününde ilişkiye girmeniz durumunda shettles metoduna göre bebeğin erkek olma ihtimali yüksektir.

Bu metoda göre Y spermleri zayıf ve hızlıdır,X spermleri ise yavaş ve dayanıklıdır.Eğer yumurtlama gerçekleşmişse ve fallop tüplerinde bekliyorsa ilişkiye girmeniz durumunda Y spermleri daha hızlıdır ve daha çabuk yumurtaya ulaşır.Böylece döllenen yumurta XY olur yani erkek olur.

Spermin yaşama süresi yaklaşık olarak 3-5 gündür.Eğer yumurtlamaya 5 gün kalmışsa ve o gün ilişkiye girerseniz bebeğin kız olma ihtimali daha yüksektir çünkü X spermleri daha dayanıklıdır ve yumurtlama gününe kadar yaşayabilir ama Y spermleri zayıf olduğu için daha erken ölür.Bu durumda döllenen yumurtanın XX yani kız olma ihtimali yüksektir.

Kısacası yumurtlama gününe ne kadar yakın zamanda ilişkiye girerseniz bebeğin erkek olma ihtimalli o kadar artar.

Eğer bir kadın düzenli adete sahipse ve 28 günde bir adet oluyorsa büyük ihtimalle yumurtlama günü adetin 14'üncü günüdür.Eğer bu günde hamile kalmayı denerseniz erkek bebel olasılığı büyük oranda artar.