Erkek bebek için kim önce boşalır?

Eğer kız çocuğunuz varsa artık bir erkek çocuk da isteyebilirsiniz.Fakat bunu başarmak hiç de kolay değil.İlk önce vücudunuzu iyi tanımanız gerekir ve buna göre yumurtlama günü ve sperm hakkında bazı bilgiler edinmelisiniz.

Erkek bebek için kadın mi,erkek mi önce boşalır?

Hamile kalmak için kadının boşalmasına gerek yoktur.Yani kadın boşalmasa da yada orgazm olmasa da hamile kalabilir.Kadının yumurtlaması hamile kalmak için yeterlidir diyebiliriz.

Erkek bebek için boşalmadan daha önemli şey yumurtlama günüdür.Fakat kadının erkekten önce veya sonra boşalması bebeğin cinsiyetini çok az da olsa etkileyebilir.

X spermi Y spermine göre daha dayanıklıdır.Asidik ortamda Y spermi daha dayanaksız olduğu için daha çabuk ölür.Eğer kadın erkekten önce boşalırsa vajina sıvısı veya rahim ağzı sıvısı daha uygun bir ortam oluşturur ve Y spermlerin yumurtaya ulaşma şansı artar.Ama X spermleri için ortam pek de uygun olmayabilir ve daha zor bir şekilde yumurtaya ulaşabilir ve böylece bebeğin erkek olma olasılığı artar.

Eğer yumurtlama gününde ilişkiye girerseniz kadın daha önce boşalırsa Y spermleri için daha uygun olur ve Y spermleri daha hızlı bir şekilde yumurtaya ulaşabilir.Böylece bebeğin cinsiyeti erkek olma olasılığı artar.

Yukarıda da belirttiğim gibi erkek kadından önce boşaldığı zaman vajinada Y spermleri için ortam bozulur ve dayanıksız olan Y spermleri daha çabuk ölür.Ama dayanıklı olan X spermi uygunsuz ortamdan da kolay bir şekilde geçip yumurtaya ulaşabilir.Daha çok X spermin kadın vücuduna geçmesi bebeğin kız olma ihtimalini artırır.