Vajinaya iyi gelen besinler

Hangi açıdan bakarsak bakalım,tüm kadınlar vajinal sağlığı ile ilgili sorunlar yaşamaktadır.Bu problemleri en aza indirebilmek için yemeniz gereken bazı yiyecekler vardır.Biliyorum bu size aptalca gelebilir,fakat daha sağlıklı bir vajina için  onları tüketmeniz gerekir.

Vajinaya iyi gelen yiyecekler ve içecekler 


Bu yiyecek ve içecekler çoğu zaman enfeksiyonu önler.

1-Yaban mersini(kızılcık) suyu


Yaban mersini suyu asidik bileşenlerden oluşur,böylece vajina içindeki bakterilerle savaşır ve UTIs  engeller.Doğal olanları seçin,şeker içeren markaları seçmeyin.

2-Yoğurt


Sağlıklı bir vajina için yoğurt iyi bakterilere sahiptir.Normalde vajinanın içinde iyi ve kötü olmak üzere iki bakteri çeşidi vardır.Yoğurt iyi bakterilere katkıda bulunur.Ayrıca yoğurt vajinanın pH dengesini düzenler.Sade yoğurtlar bunun için daha iyidir,ama istediğinizi tüketebilirsiniz.

3-Sarımsak


Sarımsak yemek için iyi bir sebebe sahibiz.Sarımsak antimikrobiyal ve mantar önleyici özelliklere sahiptir.Çiğ veya  pişmiş olarak yiyebilirsiniz.Ayrıca maya enfeksiyonlarından kurtulmanızı da sağlar.


4-Koyu çikolataKoyu çikolata,flavonoid bakımından zengindir.Flavonoid bir antioksidandır.Çalışmalar; günde az bir miktar çikolata yiyen kadınların cinsel sağlık bakımında iyi oldukları gösteriyor.

5-Su içmek


Bunun için beyne gerek yok.Bol bol su tüketmek vajina da dahil olmak üzere bütün vücudumuz için iyidir.

6-Taze sebze ve meyveler


Bitkisel yiyecekler regl acısını hafifletir,derinizi geliştirir,size kolay bir orgazm sağlar.Vitamin ve mineral bakımından zengin bir diyet uygulayın.Yapraklı yeşillikler ayrıca tüketmeniz lazım.Çok miktarda B6 vitamini ve potasyum alın.

7-Fındık ve tohum


Fındık ve tohum E vitamini bakımından zengindir.Vajinanın kuruluğunu giderir.Badem ve kabak tohumları çinko bakımından oldukça zengindir.Çinko kaşıntıya karşı savaşır ve düzenli regl dönemlerine sahip olmanızı sağlar.