Hamile kalmak için hangi pozisyon önemli?

Hamile kalmak için hangi pozisyon önemli mi?

Belli bir cinsel ilişki pozisyonunun hamilelik şansınızı artırdığına dair bilimsel bir kanıt yoktur.Belki spermin rahim ağzının en yakınında toplanmasına neden olan pozisyonları deniyorsunuz örneğin erkeğin üste geldiği pozisyonlar.Ancak bununla ilgili herhangi bir bilimsel kanıt yoktur.

Doğru zamanlama çok önemli bir faktördür.Bir çok kadın bir periyot içinde sadece 5-6 gün verimli olabilir.Buna verimlilik penceresi diyoruz.Bu pencere ovülasyondan 5 gün önce açılır ve ovülasyon gününde kapanır.Eğer hamilelik şansınızı artırmak istiyorsanız beklediğiniz ovülasyon gününüzden önce ilişkiye girin.Ve bunu ovülasyon gününde yine deneyin.

Hamile kalmanız için her gün cinsel ilişkiye girmenize gerek yoktur.Eğer erkeğinizin spermi normal ise her gün yeniden dolar,bunun için beklemenize gerek yoktur.Burada önemli olan ovülasyon gününe yakın bir zamanda ilişkiye girmenizdir.

Orgazm olmak hamile kalma şansını artırır mı?

Bazı insanlar erkeğin boşalmasından sonra kadının orgazm olması hamilelik veya gebelik şansını artırdığına inanırlar.Ancak bunu destekleyen herhangi bir bilimsel kanıt mevcut değildir.

Kadının orgazm olması hamileliğin gerekli parçalarından değildir.Ancak kadının orgazm olması spermin daha rahat hareket etmesini sağlayabilir.

Hamile kalmak için ilişkiden sonra ne kadar uzanmalı?


Erkeğin boşalmasından sonra uzanmanız pek bir şeyi değiştirmeyecektir.Ovülasyon gününüz yaklaştığı zaman yapışkan akıntılar olur.Bu akıntı veya sıvılar spermi tutar,birazı dışarı çıkmasına rağmen çoğu sperm kadının vücudunda yaşamaya devam eder.Her boşalmada milyonlarca sperm serbest bırakılır,ayağa kalksanız bile bunların çoğu yumurtaya doğru hareket eder.