Abstinens doğum kontrolü

Genel bakış;
-Hamileliği engelleyen davranış
-Seks yoluyla bulaşan enfeksiyonları engeller
-Kolay,güvenli ve elverişlidir.

Abstinens nedir?

Hamileliğe neden olabilen vajinal ilişkilerden uzak durmaktır.Fakat diğer cinsel ilişki aktivitelerin tadını çıkarabilir.Buradaki amaç gebeliğe neden olabilecek vajinal etkileşimlerden uzak durmaktır.

Abstinens hamile kalmayı nasıl önler?

Abstinens ile sperm vajinanın dışında tutulduğu için hamilelik engellenmiş olur.

Abstinens ne kadar etkilidir?

Sürekli uyulması halinde %100 etkili olur.

Abstinens güvenli midir?

Hamileliği engellemede en güvenli yollardan bir tanesidir.Hiç bir yan etkisi yoktur.

Abstinensin avantajları nelerdir?

-Ücretsizdir.
-Herhangi bir tıbbi ve hormonal yan etkisi yoktur.

Abstinensin gençler için çok önemli faydaları vardır.Cinsel ilişkiler bazı risklere neden olurlar.Abstinens bu riskleri ertelemek ve onları ileride daha iyi ele almak veya bu risklerin üstesinden nasıl gelineceği öğrenene kadar   çok iyi yoldur.

20 yaşına kadar abstinens kadınlar veya vajinal ilişkiden uzak durmuş kadınlar hayatlarında daha az partnerle ilişkiye girmiş demektir.Bu kadınlar diğer kadınlara göre daha avantajlı olabilir.Çünkü cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalama riskleri daha azdır ve bu kadınlarda rahim kanseri diğer kadınlara göre daha azdır.Yumurtlama veya verimli olma şansları yüksektir.

Abstinens dezavantajları nelerdir?

-İnsanlar uzun zaman boyunca vajinal ilişkiye girmeden duramayabilir ve hazırlıksız bir şekilde ilişkiye girip enfeksiyonlara ve hamile kalmaya neden olabilir.Çünkü o andaki tek doğum kontrol için seçtiğiniz yol abstinenstir eğer nefsinize hakim olamazsanız her şey berbat olabilir.