Göbekten cinsiyet tahmini

Bir çok kadın gebeliğin 20.haftalarında ultrason yardımıyla bebeğin cinsiyetini tespit edebiliyor,fakat aynı zamanda bazı eski gebelik söylentilerine göre kadınlar bazı değişikliklere bakar bebeklerinin cinsiyetini tahmin edebilirler.

1-Mide bulantısı

Mide bulantısı bebeğin cinsiyeti hakkında size ipucu verebilir.Bir çok kadının iddia ettiğine göre kız bebeğe sahip kadınlarda mide bulantısı daha şiddetli olur.Ve,bazı araştırmalarda bu iddiayı desteklemektedir.Birkaç araştırmaya göre genellikle hiperemezis gravidarum(şiddetli mide bulantısı) kız bebeğe sahip kadınlarda görülür.

2-Karpuz veya basket topu?

Karnınız neye benziyor,karpuza mı basketbol topuna mı?Eski bazı iddialara göre eğer karnınız karpuza benziyorsa büyük ihtimalle bebeğiniz kızdır,eğer basketbol topuna benziyorsa erkektir.

3-Bebeğin kalp atış hızı

Doktorunuz Doppler ultrason ile bebeğin kalp atışlarını ölçtüğü zaman,ne kadar hızlı atıyor?Şu söylenmektedir,eğer bebeğin kalp atışı yavaş ve 140'ın altındaysa bebek erkektir,eğer bebeğin kalp atışı hızlı ve 140'ın üstündeyse bebek kızdır.

4-Yüksek veya düşük

Bebeğinizin kaburganızı tekmelediğini mi hissediyorsunuz veya bir karpuza benzer bir şey taşıdığınızı mı hissediyorsunuz?Eğer öyleyse,büyük ihtimalle bebeğiniz kızdır.Fakat,eğer bebeği daha aşağıda veya  mesane kesenizi tekmelediğini hissediyorsanız büyük ihtimalle bir erkek çocuğa hamilesiniz,en azında söylentilere göre.

5-Tatlı şeyler

Eğer canınız fazla çikolata,dondurma veya diğer tatlı çeşitlerini çekiyorsa,kısacası şekerli tatlılara aşıksanız karnınızda minik bir kız çocuğunu taşıyorsunuz.Fakat,baharatlı ve tuzlu yiyecekleri daha çok istiyorsanız büyük ihtimalle bebeğiniz erkektir.

6-Çin cinsiyet takvimi

Efsaneye göre Çin takvimi yüzyıllar önce bir mezarlıkta bulunmuş ve %90 oranında  doğruluk payı vardır.Bu takvim annenin hamile kaldığı andaki yaşını ve ve hamile kaldığı ayı baz alır.

7-Göğüslerin büyüme oranı

Göğüs büyüklüğünün üç katına çıktığını mı hissediyorsunuz?Eğer göğüsleriniz büyük oranda büyürse bu kız çocuğuna sahip olduğunuzun belirtisi olabilir.Eğer göğüslerde dramatik bir değişilik hissetmiyorsanız bu erkek çocuğunun işareti olabilir.

8-Saç,yüz ve tırnaklar

Eğer parlayan,sağlıklı ve hızlı gelişen saç ve tırnaklara sahipseniz büyük ihtimalle erkek çocuğuna sahipsiniz.Ayrıca yüzünüz parlıyor veya deriniz daha iyi durumda ise yine erkek çocuğuna sahip olduğunuz iddia edilir.Fakat,saçlarınız solgun,yüzünüz ergenlerin ki gibi hararetli ise kız çocuğuna sahip olduğunuz anlamına gelir.